<!–more–>Najróżniejsze gry terenowe są coraz bardziej popularne pośród większych i mniejszych firm. Kadra zarządzająca widzi bowiem zalety, które odnieść można przy organizacji takiego wydarzenia. Dobrze przeprowadzona gra potrafi wzmocnić relacje między pracownikami, a poza tym rozszerzyć kompetencje i umiejętności potrzebne na wielu stanowiskach.
<br>
Całkiem niedawno z ogromnym rozmachem zorganizowana została przez znany farmaceutyczny koncern gra szkoleniowa dla pracowników, jaką wielu ludzi uznało za największą w Polsce. Udział w niej bowiem wzięli praktycznie wszyscy pracownicy firmy, co dało w rezultacie około 450 uczestników. Dodatkowo całość była pod opieką trzydziestu pięciu trenerów, którzy ponosili odpowiedzialność za organizację zajęć z grupami zawodników.
<br>
Niewielką część z tego zespołu trenerów stanowili pracownicy ze szkoleniowej firmy, ale dużą część kadra zatrudniona w koncernie farmaceutycznym. Przybyli oni wcześniej do hotelu, w którym wszystko się odbywało, i tam przeszli odpowiednie przeszkolenie. Tym sposobem bez żadnego problemu dali sobie radę ze swoimi zadaniami.
<br>
Bardzo ważnym trenerem był Prezes firmy, który na co dzień jest alpinistą z dużym doświadczeniem. Wykorzystał on swoją pasję do tego, żeby na podstawie wyprawy w góry przekazać słuchaczom dużo przydatnej wiedzy w zakresie kierowania zespołem ludzi, rozwiązywania sporów i motywowania. Tym samym nawiązał on do tematyki zespołowej pracy, tak istotnej we wszystkich firmach.
<br>
Podczas opisywanej gry uczestnicy zostali podzieleni na 25 zespołów, jakie przez przez kilkanaście godzin realizowały zaplanowane cele. Główny element wspomnianej gry stanowiły tak zwane społeczne eksperymenty, to znaczy niestandardowe, wymagające odpowiedniego podejścia zadania, w których członkowie zespołów musieli się wykazać zaufaniem, kreatywnością i zaufaniem.
<br>
Eksperymenty te były kończone przekazaniem grupie specjalnych kart problemowych, z jakimi ta powinna się zapoznać. Podczas analizowania kart tak naprawdę uczestnicy oceniali swoje własne decyzje przez pryzmat pięciu głównych kompetencji, co dało im możliwość odniesienia się do swoich codziennych zajęć.

Comments are closed.